Terminal płatniczy to jeden ze sposobów wychodzenia każdego przedsiębiorcy naprzeciw oczekiwaniom jego klientów. Tanie terminale płatnicze to współcześnie niemalże konieczność w nowoczesnym biznesie, ponieważ wielu klientów nie nosi już przy sobie na co dzień gotówki. Obsługa transakcji bezgotówkowych to jedyny sposób, aby do nich dotrzeć. Przeczytaj o tym, jakie rodzaje terminali płatniczych są dostępne na rynku.
Tanie terminale płatnicze – korzyści zarówno dla Ciebie, jak i dla Twoich klientów
Tani terminal płatniczy to rozwiązanie, które staje się dziś konieczne w każdej branży. Niezależnie, czy prowadzisz mały sklepik spożywczy, czy dużą hurtownię, Twoi klienci coraz chętniej korzystają z możliwości obsługi transakcji bezgotówkowych, jaką oferują tanie terminale płatnicze. Ludzie cenią sobie wygodę, dlatego często zamiast grubego i ciężkiego portfela, który zajmuje dużo miejsca, wolą postawić na kartę płatniczą, którą bez problemu uda się zmieścić w kieszeni. Terminale płatnicze do transakcji bezgotówkowych to rozwiązanie, które sprawdzi się również w Twoim biznesie. Wyposażenie swojego lokalu w tani terminal płatniczy może wydajnie zwiększyć Twoje zyski, sprawiając, że klienci zakupią produkt, po który przyszli, nawet jeżeli posiadają oni wyłącznie kartę płatniczą lub telefon z systemem NFC lub BLIK.
Tanie terminale to urządzenia, które mogą pomóc Ci w obsłudze płatności bezgotówkowych. Terminale obsługują nie tylko klasyczne płatności kartą, ale także posiadają wiele dodatkowych funkcji takich jak np. umożliwienie klientom wypłaty gotówki czy automatyczne przewalutowanie płatności. Niemalże każdy tani terminal GPRS posiada dodatkowe opcje, które pomogą Ci odpowiedzieć na indywidualne oczekiwania względem płatności każdego z Twoich klientów.
Rodzaje terminali płatniczych – jaki tani terminal wybrać?
Współcześnie większość kart płatniczych opiera się o chipy, które umożliwiają sprawną komunikację pomiędzy podmiotami płatności. Nowoczesne urządzenia do przyjmowania płatności, takie jak terminale Elavon, są przystosowane do obsługi płatności nie tylko kartą, ale także za pomocą np. BLIK-a. Jak działa terminal płatniczy? W momencie dokonania płatności terminal służy jako pośrednik, który umożliwia kontakt banku z podmiotem obsługującym płatność. Po wysłaniu zgłoszenia na terminal system sprawdza odpowiedź banku posiadacza karty. W przypadku, gdy nie ma żadnych przeciwwskazań do zrealizowania transakcji, zlecenie zostaje zaakceptowane i terminal drukuje potwierdzenie płatności.
Zastanawiasz się, jakie są rodzaje terminali płatniczych? Najpopularniejszy podział to ten na terminale stacjonarne i terminale mobilne. Terminale POS (Point of Sale) to najbardziej klasyczny rodzaj terminali płatniczych, do poprawnego działania potrzebują one zasilania z sieci. To doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy korzystają z terminali wyłącznie w jednym miejscu, jak na przykład za ladą sklepu czy ladą barmańską. Dzięki ciągłemu podłączeniu do sieci terminal nie rozładuje się, będzie zawsze gotowy do obsługi kolejnej płatności. Wśród tanich terminali znajdziemy takie modele POS, jak Ingenico Desk 3500 czy Ingenico Desk 5000. Oba te terminale to niewielkie, niezawodne urządzenia, umożliwiające płynną obsługę transakcji bezgotówkowych.
Obok terminali POS wyróżnić można terminale mPOS, czyli terminale bezprzewodowe. Przykładem takiego urządzenia jest model Ingenico Move 3500 czy Ingenico Move 5000. Konstrukcja tych terminali opiera się o umieszczony w ich wnętrzu ładowany akumulator, dzięki temu po wcześniejszym naładowaniu mogą być one przenoszone właściwie wszędzie, istnieje dostęp do internetu. Terminale mPOS to rozwiązanie dedykowane tym przedsiębiorcom, którzy w trakcie swojej pracy są w ruchu i nie mogą poprzestać na stacjonarnym terminalu płatniczym. Przenośny terminal docenią przede wszystkim kelnerzy, którzy podchodzą do stolików z rozliczeniami, ale także taksówkarze czy barmani.