Zastanawiasz się, jak uzyskać terminal płatniczy? To nic skomplikowanego, dzięki rozmowie z konsultantem Elavon możesz otrzymać go nawet po pierwszej rozmowie. Przeczytaj o tym, skąd wziąć terminal płatniczy i jakie formalności musisz wypełnić.
Jak uzyskać terminal płatniczy - dlaczego warto rozważyć tę kwestię?
Terminal płatniczy to niezwykle cenne narzędzie dla każdego przedsiębiorstwa, które może zagwarantować wygodę zarówno klientowi, jak i przedsiębiorcy. Obecnie niektórzy klienci decydują się na noszenie ze sobą wyłącznie karty płatniczej lub tylko odpowiednio skonfigurowanego smartfona czy smartwatcha. Ponadto, zgodnie z przepisami, od stycznia 2022 roku każdy przedsiębiorca, który prowadzi działalność gospodarczą, jest zobowiązany do obsługi przynajmniej jednej formy płatności bezgotówkowej. Oprócz tego, nawet jeżeli nie obowiązują Cię zmiany w prawodawstwie, a do tej pory nie wykorzystywałeś w swojej działalności terminali płatniczych, warto, abyś rozważył to rozwiązanie. Może ono pomóc spełnić oczekiwania Twoich klientów, co przełoży się bezpośrednio na zwiększenie przychodów.
Terminale płatnicze to nie tylko komfort i wygoda, ale także spełnienie oczekiwań klientów. Posiadają one wiele dodatkowych funkcji, które mogą sprawić, że Twoi pracownicy będą popełniać mniej błędów, a pieniądze zapłacone przez Twoich klientów szybko i bezpośrednio trafią na Twoje konto firmowe bez konieczności ich ciągłego przeliczania i przechowywania w niezabezpieczonym lokalu.
Skąd wziąć terminal płatniczy? Czy wiąże się to z dużymi opłatami? Pytania te mogą powodować Twój niepokój, jednak warto rozważyć udział w Programie Polska Bezgotówkowa. Nasza firma pomaga przystąpić do tego programu małym i średnim przedsiębiorcom, zapewniając im darmowy dostęp do terminala płatniczego POS z technologią zbliżeniową oraz transakcje bez prowizji przez pierwsze 12 miesięcy. Do Programu Polska Bezgotówkowa możesz dołączyć w dowolnej chwili, oczywiście pod warunkiem, że jesteś przedsiębiorcą spełniającym jego warunki, takie jak brak obsługiwania płatności bezgotówkowych w przedsiębiorstwie w ciągu ostatniego roku, co weryfikowane jest na podstawie braku umowy z agentem rozliczeniowym zawartej na okres ostatnich 12 miesięcy przed przystąpieniem do programu.
Jak uzyskać terminal płatniczy w ramach programu Polska Bezgotówkowa? Wystarczy, że wybierzesz agenta rozliczeniowego, a następnie podpiszesz z nim umowę na okres 12 miesięcy. Po upłynięciu tego czasu wszystkie koszty związane z obsługą terminala przechodzą bezpośrednio na przedsiębiorcę. Po zakończeniu trwania rocznej umowy możesz bez żadnych przeszkód zrezygnować z uczestnictwa w programie, wcześniejsza rezygnacja wiąże się jednak z pewnymi konsekwencjami finansowymi.
Jak uzyskać terminal płatniczy w ramach jednej, zamówionej wcześniej rozmowy?
Proces uzyskiwania terminalu płatniczego możesz rozpocząć, wypełniając formularz na naszej stronie. Wniosek online możesz złożyć w przypadku, gdy Twoja firma wymaga wyłącznie jednoosobowej reprezentacji, tzn. tylko jedna osoba (właściciel lub pełnomocnik) może złożyć podpis pod wnioskiem. Ponadto Twoja firma powinna być zarejestrowana w Polsce, podobnie działalność powinna być prowadzona na terenie tego kraju, a PLN określony jako waluta transakcji. Wymagania te musisz spełnić, jeżeli chcesz wnioskować o tylko jeden terminal lub płatności online. W przypadku, gdy nie spełniasz podanych założeń, możesz skontaktować się z BOK, aby Twój przypadek został rozpatrzony indywidualnie.
Zanim zaczniesz wypełniać wniosek musisz, przygotować odpowiednie zdjęcia lub skany takich dokumentów jak:
- dokument tożsamości (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy lub karta pobytu),
- dokument potwierdzający adres zamieszkania (np. rachunek za media),
- dokument potwierdzający prowadzenie działalności (np. skan z CEIDG, KRS),
- dokument potwierdzający rachunek bankowy firmy (np. skan przelewu, zrzut z bankowości internetowej).
Przesyłane dokumenty powinny być w wysokiej rozdzielczości, tak aby ich odczytanie nie sprawiało większych problemów konsultantowi. Ponadto, jeżeli chcesz skorzystać z oferty Programu Polska Bezgotówkowa, zaznacz odpowiednie pole w formularzu. Wypełnienie wniosku zajmie Ci ok. 15 minut. Co ważne, w każdym momencie możesz przerwać wypełnianie, ponieważ wprowadzone dane są automatycznie zapisywane. Możesz dzięki temu wrócić do pracy nad wnioskiem w dowolnej chwili. Po otrzymaniu wypełnionego wniosku oczekuj na kontakt ze strony konsultanta.